Provisional

  • Date: Friday November 10
  • Mowen Road, Nannup
  • Distance: 42.0 km
  • Chief Commissaire: Ken Wibberly
  • Organiser: Ride WA
  • Download as: [PDF] [Spreadsheet] [JSON]

Women Stage Result

Final Result

1. Holden Women's Racing 1h08:08.2
2. The Leftovers 1h15:24.5 +7:16.3
3. Gary Suckling Racing 1h15:29.9 +7:21.7
4. SPR Women 1 1h16:18.3 +8:10.1
5. Joondalup Cycle City Women 1h16:26.0 +8:17.8
6. RCCC Women 1 1h18:32.9 +10:24.7
7. Veris Womens Development 1h20:39.3 +12:31.1
8. SPR Women 2 1h20:45.1 +12:36.9
9. Fat Duck Cycles BCC Women 1h33:37.9 +25:29.7
10. RCCC Women 2 1h41:32.4 +33:24.2
11. SPR Women 3 1h42:24.6 +34:16.4
12. NBCC Ladies 1h44:16.6 +36:08.4

Women Division K

Holden Women's Racing 10 pts
The Leftovers 9
Gary Suckling Racing 8
SPR Women 1 7
Joondalup Cycle City Women 6
RCCC Women 1 5

Women Division L

Veris Womens Development 10 pts
SPR Women 2 9
Fat Duck Cycles BCC Women 8
RCCC Women 2 7
SPR Women 3 6
NBCC Ladies 5

Open Stage Result

Final Result

1. Veris Mens Development 1h04:29.6
2. Midland Cycle Club Alpha Team 1h04:43.0 +13.4
3. Dome Coffees Racing 1h05:00.8 +31.2
4. Unicorn Racing 1 1h05:31.0 +1:01.4
5. Santic GDT Racing 1h05:35.0 +1:05.4
6. Melo Velo 1h05:44.7 +1:15.1
7. R1iEquipe 1h05:50.0 +1:20.4
8. Pedal Mafia 1 1h06:13.5 +1:43.9
9. Presto Racing Team 1h06:47.6 +2:18.0
10. RCCC Mens 1 1h07:25.1 +2:55.5
11. SPR Men 1 1h08:24.3 +3:54.7
12. Bike Shed Dunsborough 1h08:43.9 +4:14.3
13. KGB 1 1h08:53.2 +4:23.6
14. Total Travel WA 1h08:58.4 +4:28.8
15. SWCC Racing 1 1h09:19.1 +4:49.5
16. Midland Cycle Club Bravo Team 1h09:24.7 +4:55.1
17. No Data Required 1h09:25.6 +4:56.0
18. King KOM Race team 1h09:50.2 +5:20.6
19. R1iEquipe Masters 1h09:51.2 +5:21.6
20. BCC 1 1h10:05.6 +5:36.0
21. Esperance Cycle Club 1h10:13.0 +5:43.4
22. ICEPACK 1h10:34.7 +6:05.1
23. EY-2 1h10:48.8 +6:19.2
24. Ahrens 1h11:19.4 +6:49.8
25. En Time 1h11:19.6 +6:50.0
26. Joondalup Cycle City 1 1h11:21.1 +6:51.5
27. Avanti Uberquads 1h11:23.8 +6:54.2
28. Lakes Bikes Rockets 1h11:30.0 +7:00.4
29. Veris Masters Racing Team 1h11:47.6 +7:18.0
30. BCC 2 1h12:02.7 +7:33.1
31. Squadra RTR 1 1h12:11.3 +7:41.7
32. Team Transform 1h12:13.4 +7:43.8
33. KGB Secondo 1h12:22.8 +7:53.2
34. CRT Bru's 1h12:28.6 +7:59.0
35. FS Racing 1h12:42.6 +8:13.0
36. SPR Mens 2 1h12:47.9 +8:18.3
37. Cyclemania 1h12:50.7 +8:21.1
38. Donuts 1h12:53.9 +8:24.3
39. R1iEquipe Baroudeurs 1h12:58.9 +8:29.3
40. Watt Lab 1h13:16.0 +8:46.4
41. Unicorn Racing 2 1h13:16.3 +8:46.7
42. AvantiPlus Cannington 1h13:24.3 +8:54.7
43. Cove Legal Racing 1h13:31.3 +9:01.7
44. Margaret River Chocolate Factory 1 1h13:35.0 +9:05.4
45. Squadra RTR2 1h13:41.9 +9:12.3
46. Midland Cycle Club Charlie Team 1h13:43.2 +9:13.6
47. Bidons and Beers 1h14:03.8 +9:34.2
48. Boans 1h14:13.2 +9:43.6
49. SAVE African Rhino 1h14:38.1 +10:08.5
50. Eaton Dogs 1h15:13.1 +10:43.5
51. Margaret River Chocolate Factory 2 1h15:19.1 +10:49.5
52. Pedal Mafia 2 1h15:59.3 +11:29.7
53. Ladsy Puncheurs 1h16:02.6 +11:33.0
54. SWCC Masters 1h16:11.6 +11:42.0
55. South West Racing 2 1h16:26.0 +11:56.4
56. Fleet Cycles 1 1h16:38.2 +12:08.6
57. Champion Lakes Racing 1h16:38.4 +12:08.8
58. Westside Cycle Club 2 1h16:39.7 +12:10.1
59. Lakes Bikes Spartans 1h16:48.5 +12:18.9
60. Broome Viper Squad 1h16:48.7 +12:19.1
61. PIHG 1h17:37.0 +13:07.4
62. NBCC Men 1h18:09.2 +13:39.6
63. Midland Cycle Club Delta Team 1h18:16.1 +13:46.5
64. Geographe Grinders 1h18:17.6 +13:48.0
65. Team NMG 1h18:33.1 +14:03.5
66. Beanstalk 1 1h19:00.2 +14:30.6
67. Denmark 1h19:13.5 +14:43.9
68. Westside Cycle Club 1 1h19:16.6 +14:47.0
69. Arimia 1h19:23.9 +14:54.3
70. Telstra Connectiv 1h20:03.6 +15:34.0
71. GSR 1 1h20:23.6 +15:54.0
72. Beanstalk 2 1h21:23.9 +16:54.3
73. SPR Mens 3 1h21:37.0 +17:07.4
74. MCG Team A 1h21:45.6 +17:16.0
75. Fleet Cycles 2 1h21:47.0 +17:17.4
76. Kiwi Connexion 1h21:50.3 +17:20.7
77. Lester Blades Executive Search 1h21:55.5 +17:25.9
78. Busselton Cycle Club 3 1h22:00.6 +17:31.0
79. VELOCity 1h22:43.3 +18:13.7
80. Joondalup Cycle City 2 1h23:34.4 +19:04.8
81. Blackwood Tour Team 1h24:01.5 +19:31.9
82. AvantiPlus Cannington A 1h24:28.8 +19:59.2
83. Veris Sweepers 1h24:29.5 +19:59.9
84. RCCC Mixed Team 1h24:35.8 +20:06.2
85. All For Ron and Ron For All 1h24:50.4 +20:20.8
86. Swany Riders 1h26:12.7 +21:43.1
87. ToMR Directors Team 1h27:02.5 +22:32.9
88. EY-1 1h27:10.3 +22:40.7
89. Cyclezone Cyclones 1h27:54.9 +23:25.3
90. Go Jess Team 1h28:19.5 +23:49.9
91. MCG Team B 1h28:58.4 +24:28.8
92. Team Undulations 1h29:42.9 +25:13.3
93. Rookies Secrete 1h38:49.0 +34:19.4
94. SPR Mixed 1h40:37.9 +36:08.3

Open Division A

Veris Mens Development 10 pts
Midland Cycle Club Alpha Team 9
Dome Coffees Racing 8
Unicorn Racing 1 2
Santic GDT Racing 6
Melo Velo 0
R1iEquipe 4
Pedal Mafia 1 3
Presto Racing Team 2
RCCC Mens 1 1

Open Division B

SPR Men 1 10 pts
Bike Shed Dunsborough 9
KGB 1 8
Total Travel WA 7
SWCC Racing 1 6
Midland Cycle Club Bravo Team 5
No Data Required 4
King KOM Race team 3
R1iEquipe Masters 2
BCC 1 1

Open Division C

Esperance Cycle Club 5 pts
ICEPACK 9
EY-2 8
Ahrens 7
En Time 6
Joondalup Cycle City 1 5
Avanti Uberquads 4
Lakes Bikes Rockets 3
Veris Masters Racing Team 2
BCC 2 1

Open Division D

Squadra RTR 1 10 pts
Team Transform 9
KGB Secondo 8
CRT Bru's 7
FS Racing 6
SPR Mens 2 5
Cyclemania 4
Donuts 3
R1iEquipe Baroudeurs 2
Watt Lab 1

Open Division E

Unicorn Racing 2 10 pts
AvantiPlus Cannington 9
Cove Legal Racing 8
Margaret River Chocolate Factory 1 7
Squadra RTR2 6
Midland Cycle Club Charlie Team 5
Bidons and Beers 4
Boans 3
SAVE African Rhino 2
Eaton Dogs 1

Open Division F

Margaret River Chocolate Factory 2 10 pts
Pedal Mafia 2 9
Ladsy Puncheurs 8
SWCC Masters 7
South West Racing 2 6
Fleet Cycles 1 5
Champion Lakes Racing 4
Westside Cycle Club 2 3
Lakes Bikes Spartans 2
Broome Viper Squad 1

Open Division G

PIHG 10 pts
NBCC Men 9
Midland Cycle Club Delta Team 8
Geographe Grinders 7
Team NMG 6
Beanstalk 1 5
Denmark 4
Westside Cycle Club 1 3
Arimia 2
Telstra Connectiv 1

Open Division H

GSR 1 10 pts
Beanstalk 2 9
SPR Mens 3 8
MCG Team A 7
Fleet Cycles 2 6
Kiwi Connexion 5
Lester Blades Executive Search 4
Busselton Cycle Club 3 3
VELOCity 2
Joondalup Cycle City 2 1

Open Division I

Blackwood Tour Team 10 pts
AvantiPlus Cannington A 9
Veris Sweepers 8
RCCC Mixed Team 7
All For Ron and Ron For All 6
Swany Riders 5
ToMR Directors Team 4
EY-1 3
Cyclezone Cyclones 2
Go Jess Team 1
MCG Team B 0
Team Undulations 0
Rookies Secrete 0
SPR Mixed 0