• Date: Friday November 11
  • Cowaramup - Parkwater Loop
  • Distance: 31.9 km
  • Chief Commissaire: Laurie Norris
  • Organiser: Cycling Eventures
  • Download as: [PDF] [Spreadsheet] [JSON]

Stage 1 Team Start Times

Teams depart at 2 minute intervals

10:20:00am SPR W3 ____
10:22:00am Lakes Bikes Ladies ____
10:24:00am Cycle4Life ____
10:26:00am AvantiPlus Cannington W ____
10:28:00am SPR W2 ____
10:30:00am Northern Beaches Cycling Club ____
10:32:00am Cyclemania Propel Girls ____
10:34:00am Port Adelaide CC ____
10:36:00am SPR W1 ____
10:38:00am RCCC Ascende Capital ____
10:40:00am Wormall - Alexium Women's Team ____
10:42:00am Nicheliving Vault ____
10:44:00am Arimia Andiamo ____
10:46:00am Margaret River Chocolate Company/Squadra 2 ____
10:48:00am Pedal Mafia 4 ____
10:50:00am Velo Dropouts ____
10:52:00am Subiaco Échappée Cycling ____
10:54:00am Margaret River Chocolate Company/Squadra 1 ____
10:56:00am OTOC Vault Corporate ____
10:58:00am Monadelphous Cycling Group 2 ____
11:00:00am Cove Legal ____
11:02:05am Blueprint Homes 2 ____
11:04:00am uberquads3 ____
11:06:00am AvantiPlus Cannington 2 ____
11:08:00am Eaton Dogs ____
11:10:00am Fleet Cycles 2 ____
11:14:00am Delta ____
11:16:04am SWCC Masters ____
11:18:00am Team Manjimup Crew ____
11:20:00am The Sweepers ____
11:22:00am Telstra Connectiv ____
11:23:00am Lester Blades Executive Search ____
11:24:00am Pedal Mafia 3 ____
11:28:30am Denmark Geezers ____
11:30:10am Avanti Überquads 2 ____
11:32:00am Cashmanagement ____
11:34:00am Ernst and Young 1 ____
11:36:00am Geographe Grinders ____
11:38:08am Geraldton ____
11:40:04am KGB ____
11:44:10am Midland CC 2 ____
11:46:00am Northern Beaches Cycling Club B ____
11:48:10am PIHCG ____
11:50:10am Sea Containers WA ____
11:52:00am SPR 3 ____
11:54:00am Squadra RTR Team 2 ____
11:56:00am Team JCC ____
11:58:00am The Flying Doctor ____
12:00:25pm Team Transform ____
12:02:10pm Westside Cycle Club ____
12:04:00pm SWCC Racing 2 ____
12:06:00pm Dolce & Banana ____
12:08:00pm En Time ____
12:10:00pm Lakes Bikes Mens Team ____
12:12:00pm Le Rumblers ____
12:14:10pm Garland Cycleworks Shop 1 ____
12:16:00pm Arimia Green ____
12:18:10pm CKD 2 ____
12:20:10pm Elite Racing Cycles Old Dogs ____
12:22:10pm Fleet Cycles 1 ____
12:24:00pm Garland Cycleworks Race 2 ____
12:26:00pm Kimberley cycles ____
12:28:00pm Monadelphous Cycling Group 1 ____
12:30:00pm Pedal Mafia 2 ____
12:32:00pm Riders Choice T51 ____
12:34:00pm Team ELA ____
12:36:00pm FGHTCLB C.C ____
12:38:00pm Cyclemania Racing Team ____
12:40:00pm Broome Riders ____
12:42:00pm Blueprint Homes 1 ____
12:44:10pm Allied Pickfords - Kalgoorlie ____
12:46:00pm Northern Beaches Cycling Club A ____
12:48:40pm Roues Chaudes CC ____
12:50:00pm SPR 2 ____
12:52:00pm Squadra RTR Team 1 ____
12:54:00pm Sub 6 ____
12:56:00pm Q-Boss ____
12:58:00pm Otoc Vault Masters Racing Team ____
1:00:00pm Pedal Mafia 1 ____
1:02:00pm FAT DADS ____
1:04:20pm Fat Duck / BCC ____
1:06:00pm Busselton Cycle Club/Fat Duck ____
1:08:10pm Riders Choice Alpha ____
1:10:00pm CKD 1 ____
1:12:00pm Boans Ride ____
1:14:00pm AvantiPlus Cannington 1 ____
1:16:10pm Avanti Überquads 1 ____
1:18:00pm Ahrens ____
1:20:00pm Russell Brooks Building ____
1:22:10pm SwiftCarbon Virgin Active ____
1:24:20pm Arimia Gold ____
1:26:00pm Arbitrage Masters ____
1:30:00pm Midland CC 1 ____
1:32:20pm Garland Cycleworks Race 1 ____
1:34:00pm SWCC Racing ____
1:36:00pm Total Travel Cycling Team ____
1:38:50pm SPR 1 ____
1:40:00pm Dome Coffees ____
1:41:00pm Dunsborough Bike Shed ____
1:42:00pm Otoc Vault ____
1:44:00pm Wormall - Alexium ____
1:46:00pm Mobius Future Racing ____
1:48:00pm Satalyst-Verve Racing ____