• Date: Saturday November 12
  • Leeuwin - Boranup Forest - Leeuwin
  • Distance: 58.8 km
  • Chief Commissaire: Laurie Norris
  • Organiser: Cycling Eventures
  • Download as: [PDF] [Spreadsheet] [JSON]

Open Division 1

Depart 9:00:00am

Blueprint Homes 1
CKD 1
Dome Coffees
Mobius Future Racing
Otoc Vault
Pedal Mafia 1
Pedal Mafia 2
Russell Brooks Building
Satalyst-Verve Racing
Wormall - Alexium

Open Division 2

Depart 9:01:30am

Arbitrage Masters
Avanti Überquads 1
Cashmanagement
FGHTCLB C.C
Garland Cycleworks Race 1
Geraldton
Northern Beaches Cycling Club A
Squadra RTR Team 1
SWCC Racing
Total Travel Cycling Team

Open Division 3

Depart 9:03:00am

Arimia Andiamo
Blueprint Homes 2
Boans Ride
Cove Legal
Delta
Dunsborough Bike Shed
KGB
Midland CC 1
Otoc Vault Masters Racing Team
SPR 1

Open Division 4

Depart 9:04:30am

Allied Pickfords - Kalgoorlie
Arimia Gold
Elite Racing Cycles Old Dogs
Fat Duck / BCC
Margaret River Chocolate Company/Squadra 1
Midland CC 2
Pedal Mafia 3
Sea Containers WA
SwiftCarbon Virgin Active
Team Transform

Open Division 5

Depart 9:06:00am

Ahrens
Avanti Überquads 2
CKD 2
En Time
Garland Cycleworks Race 2
Riders Choice T51
Roues Chaudes CC
Squadra RTR Team 2
Team JCC
Velo Dropouts

Open Division 6

Depart 9:07:30am

AvantiPlus Cannington 1
Broome Riders
Denmark Geezers
Geographe Grinders
Monadelphous Cycling Group 1
Pedal Mafia 4
PIHCG
SWCC Masters
Team ELA
The Flying Doctor

Open Division 7

Depart 9:09:00am

Busselton Cycle Club/Fat Duck
Cyclemania Racing Team
Ernst and Young 1
Garland Cycleworks Shop 1
Kimberley cycles
Northern Beaches Cycling Club B
Q-Boss
SPR 2
Sub 6
SWCC Racing 2

Open Division 8

Depart 9:10:30am

Eaton Dogs
FAT DADS
Lakes Bikes Mens Team
Le Rumblers
Margaret River Chocolate Company/Squadra 2
OTOC Vault Corporate
Team Manjimup Crew
Telstra Connectiv
uberquads3
Westside Cycle Club

Open Division 9

Depart 9:12:00am

Arimia Green
AvantiPlus Cannington 2
Dolce & Banana
Fleet Cycles 1
Fleet Cycles 2
Lester Blades Executive Search
Monadelphous Cycling Group 2
Riders Choice Alpha
SPR 3
Subiaco Échappée Cycling
The Sweepers

Women Division 1

Depart 9:13:30am

Nicheliving Vault
Port Adelaide CC
RCCC Ascende Capital
SPR W1
SPR W2
Wormall - Alexium Women's Team

Women Division 2

Depart 9:15:00am

AvantiPlus Cannington W
Cycle4Life
Cyclemania Propel Girls
Lakes Bikes Ladies
Northern Beaches Cycling Club
SPR W3